KĄPIELISKO RZESZÓW ŻWIROWANIA

 

Rzeszów jest stolicą województwa Podkarpackiego oraz głównym centrum życia społeczności owego regionu. W okresie letnim znaczny odsetek ludzi korzysta z możliwości wypoczynku na świeżym powietrzu, w tym zwłaszcza nad wodą. Właśnie dlatego świetnie funkcjonuje już od kilku lat kąpielisko Żwirownia. Jest ono położone na obrzeżach miasta, w pobliżu ulicy Kwiatkowskiego. Żwirownia jest zbiornikiem wodnym, który ulokowany jest przy korycie rzeki Wisłok w miejscu dawnego wyrobiska z którego pozyskiwano kruszywa budowlane takie jak żwir czy piasek. Całość kąpieliska to około 3,5 hektara, aczkolwiek część piaszczysta to zaledwie 20 arów zlokalizowanych na jednym boku zbiornika.

Mieszkańcy Rzeszowa i okolic już od kilkudziesięciu lat korzystają z owego zbiornika, aczkolwiek dopiero w roku 2003 Żwirownie uznano za oficjalne i płatne kąpielisko. Patronem zmienienia nielegalnego kąpieliska na uregulowany zbiornik miał Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Atutami Żwirowni jest fakt, że jest ona przystosowana dla dzieci, ponieważ są specjalne strefy gdzie mali turyści mogą się kąpać oraz wybudowano dla nich nowy plac zabaw, który zajmuje ich uwagę. Dla dorosłych natomiast jest przygotowane boisko do gry w siatkówkę. Jeżeli chodzi o samą wodę w zbiorniku to zejście do niej jest łagodne i bezpieczne, a woda w niektórych miejscach wacha się od dwóch do trzech metrów, co umożliwia pływanie dorosłym.

Można także wypożyczyć sprzęt wodny, typu kajaki czy rowery wodne. W sezonie letnim „plaża” jest otwarta od godziny 10 do 18 i wtedy można liczyć na obecność ratownika, który w razie nagłego wypadku jest w stanie udzielić pomocy. natomiast jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w okresie po sezonowym to wówczas niestety nie jest zatrudniony tam ratownik. Wejście na Żwirownię jest płatne, ale jest to symboliczna opłata bo oscyluje w granicach jednego złotego dla dzieci i dwóch złotych dla dorosłych. Miejsc parkingowych jest sporo, dlatego każdy bez problemu może przyjechać samochodem.

W kontekście ubikacji to zbiornik wodny jako takich nie posiada, ale są Toi- Toi- e, z których można bez problemu skorzystać. Aczkolwiek są przebieralnie, które pozwalają na normalne zmienienie odzieży na kostium. Z ciekawych informacji dotyczących rzeszowskiej żwirowni warto wiedzieć, że władze miasta planują urozmaicić krajobraz akwenu palmami o wysokości czterech metrów.

REKLAMA:
Kruszywa Budowlane: Żwir Rzeszów, Kliniec, Piasek, Ziemia
BUDMAR – Usługi Koparko Ładowarką oraz Transport Kruszyw Wywrotkami
www.Uslugi-Koparkami.pl