Ogrzewanie podłogowe

Większość osób uczęszczających na basen wybiera obiera obiekty nie tylko położone w optymalnej odległości od miejsca zamieszkania czy pracy, ale również takie baseny, które charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania, zachowaniem odpowiedniego poziomu higieny, nowoczesnymi rozwiązaniami. Do tych ostatnich zaliczyć można również ogrzewanie podłogowe i ścienne na basenach. Jego montaż znacznie zwiększa wygodę korzystania z obiektów wodnych.

Ogrzewanie podłogowe TiA System na basenach

Dzięki dużej liczbie rozwiązań oferowanych przez tego producenta ogrzewania płaszczyznowego i akcesoriów instalacyjnych, płaszczyznowe systemy grzewcze wykorzystać można również do ogrzewana ścian lub podłóg na basenie. Pływalnie, które w szczególny sposób dbają o swych gości, będą z pewnością chciały skorzystać z możliwości ogrzania powierzchni wokół basenu sportowego czy rekreacyjnego. Osoby wychodzące z wody mogą w ten sposób cieszyć się suchą i ciepłą podłogą i nie obawiać się o zziębnięcie stóp.

Suche lub mokre ogrzewanie podłogowe

Wybór odpowiedniego rozwiązania grzewczego należy do właściciela obiektu rekreacyjnego, ale również do specjalistów, którzy odpowiednio dobiorą je do późniejszego przeznaczenia, powierzchni całkowitej i innych czynników. Poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii grzewczych, ogrzewanie podłogowe i ścienne daje znacznie lepsze efekty (nie tylko wizualne) w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań grzewczych. Powietrze ogrzewane jest równomiernie w całym pomieszczeniu, a ciepło nie kumuluje się wyłącznie, niepotrzebnie pod sufitem.

Co więcej, ogrzewanie podłogowe i ogrzewanie ścienne na basenach jest znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż dawniej stosowane metody. W celu ogrzania nawet dość dużego obiektu zużywa się mniej materiału grzewczego.

Akcesoria do Ogrzewania Podłogowego

Akcesoria grzewcze produkowane i sprzedawane przez firmę TiA System mogą być również wykorzystywane w celu ogrzewania basenu w inny dowolny sposób – ich zastosowanie jest niemal nieograniczone. Polecamy również wykorzystanie całych systemów grzewczych lub akcesoriów w innych obiektach rekreacyjnych, np. halach sportowych.

Więcej informacji na stronie:
http://www.tiasystem.pl/